Šta je tretman kiseonikom?
Pokazalo se da kapilicijum kod lica koja gube kosu ima nedostatak kiseonika (hipoksija), i da se mikrocirkulacija (krvni sudovi) oko folikula definiše upoređujući se sa svim parametrima normalnog kapilicijuma.
*Glad* za kiseonikom kompromituje rast kose i mehanizam obnavljanja ćelija. Lokalna hipoksija može biti osnova patofiziološkog mehanizma preko koga uzrast, genetika i androgeni hormoni deluju na izazivanje ćelavosti.
Šta čini tretman kiseonikom toliko korisnim?
Infuzijom kiseonika, tkivu se direktno predaje 95%-98% čistog kiseonika pod pritiskom, dovoljno većim od atmosferskog.
Kliničke studije su pokazale da ova neagresivna tehnika obezbeđuje transdermalni prolaz gasa preko žlezdanih aneksa kože (pilosebacealni aparat – pora dlake i znojne žlezde) i intracelularno i/ili transcelularno.
U toku faze emisije infuzirani kiseonik ima latentni period u toku koga postiže balans sa kožom. Kada se dostigne tačka balansa, konstantan protok počinje.
Na koji način se postižu efekti?
Kiseonična infuzija deluje na cirkulatorni globus (splet krvnih kapilara) lociran u retikularnom dermisu, gde se u suštini nalazi i koren dlake.
Brojne kliničke studije su pokazale da terapijski efekat kiseonične infuzije proizilazi iz njenih angiogenetskih karakteristika (stvaranje krvnih kapilara).
U suštini, kiseonična infuzija deluje na tri primarne komponente vezivnog tkiva, održavanje adekvatne količine glukozaminoglukana (hijaluronska kiselina),na kvalitet i kvantitet elastičnih i kolagenih vlakana, jednostavno rečeno podmlađuje tkivo oko folikula i dobro ga vaskularizuje.
Koji su benefiti tretmana kiseonikom?
Kliničke studije su pokazale da je kiseonična infuzija veoma efekasna i kod tretmana akni na licu, svakako i folikulita na kapilicijumu i psorijaze, zahvaljujući njenom antiinflamatornom i seboregulatornom dejstvu.
Iste studije su pokazale da kiseonična infuzija ne povećava stvaranje slobodnih radikala, već sprečava degeneraciju ćelija.